KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

w Szkole Podstawowej im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu  

 

LP

UROCZYSTOŚĆ

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

 

1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1.09.2020

Milena Barańska

Karolina Sikorska

Radosław Popielawski

AKADEMIA

SZTANDAR

 

2

Sprzątanie świata

11.09.2020

Wszyscy nauczyciele

 

3

Jestem bezpieczny w przedszkolu, w domu, na ulicy- spotkanie z policjantem

Wrzesień 2020

Ewelina Mieszek

 

4

Dzień Kropki

15.09.2020

Milena Barańska

Marta Rogalska

Katarzyna Seget

 

5

Olimpiada Matematyczna Juniorów
(jedyna zwalniająca z egzaminu ósmoklasisty) – I stopień, część testowa

24.09.2020

(godz. 9:00)

Marta Rogalska

 

 

6

Europejski Dzień Języków Obcych                       

 

25.09.2020

Renata Słowik

Paulina Aleksińska

 

7

Ogólnopolski Konkurs

Fizyczny LWIĄTKO 2020

 

28 września 2020

(poniedziałek),

Marta Rogalska

 

8

Światowy dzień tabliczki mnożenia

02.10.2020

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

Gabriela Kotynia

 

9

Eliminacje szkolne

do XI Konkursu

Fizycznego „Fascynująca

Fizyka” - poziom

podstawowy

Początek

października

Marta Rogalska

 

10

 

 Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Przyrody

 CES MULTITEST

październik  

Milena Barańska

 

11

 

 Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Biologii

CES MULTITEST

październik

Milena Barańska

 

12

 

 Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Geografii

CES MULTITEST

październik

Milena Barańska

 

13

Dzień Uśmiechu

2.10.2020

Anna Szmydt

Katarzyna Seget

Joanna Mroczkowska-Chrząstek

Karolina Sikorska

 

14

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

5.10.2020

Katarzyna Seget

 

15

Konkurs: „MOJE MIASTO I OKOLICE” – konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze zakątki mojej Gminy”

październik /listopad

2020

Katarzyna Seget

 

16

Internetowy Konkurs

Matematyczno – Logiczny

(w ramach Światowego Dnia

Tabliczki Mnożenia)

5.10 -9.10.2020

 

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

17

Dzień Edukacji Narodowej / Pasowanie na ucznia

 

13.10.2020

Joanna Mroczkowska-Chrząstek

Paulina Aleksińska

Iwona Staniaszek

Radosław Popielawski

Jarkowski Mariusz - muzyka

 

18

Być dobrym jak chleb.

Światowy Dzień Chleba.

Pieczenia chleba z KGW.

16.10.2020

Joanna Mroczkowska-Chrząstek

 

19

CES MULTITEST – Matematyka

20.10.2020

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

20

Święto Liścia

30.10.2020

Wychowawcy klas, wszyscy nauczyciele

 

21

Dzień Cyfrowej Akademii Seniora

Początek listopada 2019

Marta Rogalska, ew. drugi konsultant cyfrowy

 

22

DYNIOWE cudeńka

Listopad 2020

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

 

23

 „KTO TY JESTEŚ – POLAK MAŁY” Dzień Niepodległości w przedszkolu Rekord dla niepodległości – wspólne śpiewanie hymnu państwowego

10.11.2020

Katarzyna Seget

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

 

24

Święto Niepodległości

10.11.2020

Karolina Sikorska

Katarzyna Seget

Joanna Mroczkowska -Chrząstek

Jarkowski Mariusz

Radosław Popielawski

 

25

Dziecięce Marzenia pod hasłem             „ A jak będę duży zostanę...?”

Listopad 2020

Ewelina Mieszek

Katarzyna Seget

Anna Szmydt

 

26

Wojewódzki Konkurs

Przedmiotowy z Matematyki

Listopad 2020

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

27

Bal jesieni w przedszkolu

19.11. 2020

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

Katarzyna Seget

 

28

XI Konkurs

Fizyczny „Fascynująca

Fizyka” - poziom

podstawowy – etap szkolny

Listopad 2020

 

Marta Rogalska

 

29

EDI PINGWIN – Matematyka

24.11.2020

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

30

Ogólnopolski Konkurs

Przedmiotowy z Fizyki

EDI PINGWIN

25.11.2020

Marta Rogalska

 

31

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2020

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

Katarzyna Seget

Joanna Mroczkowska-Chrząstek

Gabriela Kotynia

 

32

„ANDRZEJKI W RYTMIE DISCO” Andrzejkowe wróżby i zabawy w przedszkolu

27.11.2020

Katarzyna Seget

 

33

Kiermasz Bożonarodzeniowy

4.12.2020

Joanna Mroczkowska- Chrząstek

 

34

Mikołajkowe warsztaty

plastyczne

(wyjazd do Klubu Seniora przy

Stowarzyszeniu Przyjaciół „Mam

Sąsiada” w Piotrkowie Tryb.

7.12.2020

Marta Rogalska

Milena Barańska

Dominik Sitarz

 

35

Konkursy świąteczne

·         Moja kartka świąteczna

·          Rodzinna choinka z materiałów różnych

Listopad/ grudzień

2020

 

Barbara Chmielnicka

 

36

WIGILIA – wspólne kolędowanie

18.12.2020

Jarkowski Mariusz

Dominik Sitarz

Iwona Staniaszek

Bogusława Kowalska

 

23.12.2020 – 1.01.2021

ŚWIĄTECZNA PRZERWA ZIMOWA

 

37

OLIMPUS Sesja Zimowa - Matematyka

12.01.2021

 

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

38

Ogólnopolska Olimpiada

Przedmiotowa z Biologii

OLIMPUS, Sesja zimowa

15.01.2021

Marta Rogalska

Milena Barańska

 

39

Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczo-Regionalny

I etap – styczeń 2021

II etap – marzec 2021

Milena Barańska

 

40

Dzień babci i dziadka

21.01.2021

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

Katarzyna Seget

Joanna Mroczkowska- Chrząstek

 

41

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

15.01.2021

Renata Słowik

Karolina Sikorska

 

 

42

Dzień Łamigłówek w przedszkolu

29.01.2021

Katarzyna Seget

 

43

Choinka szkolna

30.01.2021

Dyrekcja Szkoły

Rada Rodziców

Wszyscy nauczyciele

 

44

Walentynkowa Poczta

dla Nauczycieli

25.01.2021 –

29.01.2021;

Rozdanie

walentynek

15.02.2021

Barbara Chmielnicka

Marta Rogalska

 

1.02-14.02.2020 FERIE ZIMOWE

 

45

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Luty 2021

Radosław Popielawski

Marek Snopek

 

46

Konkurs szkolny „Drugie

życie eko śmieci”

(konkurs plastyczno-matematyczno-przyrodniczy)

Okres do lutego

23.02.2021

rozstrzygnięcie

Barbara Chmielnicka

Marta Rogalska

Milena Barańska

 

47

WYRASTAM NA DOBREGO CZŁOWIEKA

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

23.02.2021

Edyta Gajda-Gawryszczak

Anna Szmydt

Milena Barańska

 

48

CES GALILEO – Matematyka;  Fizyka (jeśli zbierze się grupa)

02.03.2021

 

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

49

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Chemii
 
CES GALILEO

05.03.2021 (pt.)

Dominik Sitarz

Milena Barańska

 

50

Ogólnopolski Konkurs

Logicznego Myślenia

10.03.2020

 

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

51

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Marzec 2021

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

52

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny LWIĄTKO

29.03.2021

 

Marta Rogalska

 

 

53

Dzień wagarowicza- powitanie wiosny

22.03.2021

Wychowawcy klas, wszyscy nauczyciele

 

54

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Marzec – etap szkolny

Milena Barańska

Radosław Popielawski

Marek Snopek

 

55

Dzień otwartych drzwi

Marzec/kwiecień

Wszyscy nauczyciele

 

56

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Biologii
 CES MULTITEST

sesja wiosenna

Milena Barańska

 

57

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Geografii
 CES MULTITEST

sesja wiosenna

Milena Barańska

 

58

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Przyrody
 CES MULTITEST

sesja wiosenna

Milena Barańska

 

59

Ogólnopolski Konkurs

Matematyczny NovaMath,

pierwszy etap

Online w szkole

Marzec/ kwiecień

 

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

60

Konkurs wielkanocny –

Moja wielkanocna pisanka

Kwiecień 2021

Barbaara Chmielnicka

 

61

Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Kwiecień 2020

Ewelina Mieszek

Anna Szmydt

Katarzyna Seget

 

62

Gminny Konkurs Recytatorski

Kwiecień 2020

Karolina Sikorska

Anna Szmydt

Iwona Staniaszek

 

01 kwietnia – 6 kwietnia 2021 r

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

63

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Kwiecień etap - gminny

Milena Barańska

Radosław Popielawski

Marek Snopek

 

64

Szkolny Konkurs języka angielskiego

26.03.2021

Paulina Aleksińska

 

65

Ogólnopolski Konkurs

Przedmiotowy z Matematyki

EDI PANDA

20.04.2021

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

66

Mój ulubiony bohater literacki  Okładka ulubionej książki

Kwiecień 2021

Barbara Chmielnicka

Karolina Sikorska

 

67

Konstytucja 3- maja

29.04.2020

Marta Rogalska

Milena Barańska

Mariusz Jarkowski

Radosław Popielawski

AKADEMIA

 

68

Karta rowerowa

kwiecień/maj 2021

Milena Barańska

 

69

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

Kwiecień /maj

Czapla Iwona

Głowacki Adam

 

70

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

kwiecień/maj 2021

Milena Barańska

 

71

CES ALBUS – Matematyka

06.05.2021

Marta Rogalska

Dominik Sitarz

 

72

Matematyczny AS                                           ( SP Wolbórz klasy III )

Maj 2020

Paulina Kaźmierczak

 

73

Turniej piłki siatkowej

maj 2020

Radosław Popielawski

 

25.05 – 27.05.2021

EGZAMIN 8-KLASISTY

 

74

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

( SP Golesze Duże)

Maj 2021

Paulina Aleksińska

 

 75

Dzień dziecka

1.06.2021

Wszyscy nauczyciele

 

76

Konkurs Ortograficzny

Czerwiec 2021

Karolina Sikorska

Iwona Staniaszek

 

77

Zakończenie roku szkolnego

25.06.2021

Paulina Aleksińska

Dominik Sitarz

Jarkowski Mariusz

AKADEMIA

 

 

Radosław Popielawski

SZTANDAR

78

Rozpoczęcie roku szkolnego

1.09.2021

 

AKADEMIA

 

Radosław Popielawski

SZTANDAR